Jak wybrać idealny regał magazynowy metalowy?

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje regałów magazynowych metalowych. Produkty wykonane z tego tworzywa cieszą się dużą popularnością ze względu na ich trwałość, solidność oraz odporność na uszkodzenia. Czym kierować się wybierając tego typu produkt?

Spotkać możemy się zarówno z miejscami pracy cechującymi się dużą wysokością, lecz małą powierzchnią, jak i takimi, które mimo ograniczonej wysokości mają więcej miejsca. Jeżeli powierzchnia w naszym magazynie nie jest ograniczona, nie będziemy mieć problemu z dostosowaniem systemu regałów magazynowych metalowych. Jeżeli jednak jest inaczej, niezbędne będzie odpowiednie zaplanowanie systemu regałowego, który pozwoli zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania.

W pomieszczeniach o małej przestrzeni warto zastosować wyższe regały magazynowe metalowe, dzięki którym zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Gdy wysokość pomieszczenia jest ograniczona, a powierzchnia przeznaczona do przechowywania nie stanowi problemu, dobrym pomysłem będzie zakup regałów o powiększonej głębokości, które pozwolą na uzyskanie dodatkowego miejsca.

Jedną z ważniejszych kwestii, którą należy uwzględnić wybierając regał magazynowy metalowy jest maksymalne obciążenie półek. Przeważnie są one zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymać określony ciężar jedynie wówczas, gdy został on rozłożony w sposób równomierny. W związku z tym, jeżeli planujemy umieszczać na regale pojedyncze przedmioty o dużej wadze, warto upewnić się, że kupiony przez nas regał będzie w stanie utrzymać ich ciężar.

Jeżeli zależy nam na tym, by mieć dostęp do regału z obu stron, postawmy na model wolnostojący, który będzie mógł być umieszczony na środku pomieszczenia. Niektóre produkty tego typu są wyposażone w tylne stężenia mające na celu zapewnić im stabilność. Niestety, tego typu mocowanie uniemożliwia dostęp do regału z jednej strony. Tego typu produkty są stabilniejsze wówczas, gdy zamocujemy je do ściany.

Gdy regały magazynowe metalowe Log-System mają znaleźć się w suchym środowisku, najlepszym rozwiązaniem będzie produkt malowany proszkowe. W wilgotnych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się natomiast modele ocynkowane, które są odporne na rdzę.

Sporo dostępnych na rynku systemów magazynowania jest zaprojektowanych w sposób pozwalający na ich dalszą rozbudowę w momencie, gdy zajdzie potrzeba zwiększenia przestrzeni magazynowej. Tego typu modułowe rozwiązania składają się z części podstawowej i dodatkowych modułów. Takie regały pozwalają na dostosowywanie dostępnej przestrzeni magazynowej do aktualnych potrzeb.

Bogaty asortyment wysokiej jakości regałów magazynowych metalowych znajdą Państwo na stronie sklepu.